Sitemizde Yazar Olmak İster Misiniz?

Sitemizde

Sitemizde Yazar Olmak İster Misiniz?

Hemen paylaşın

Sitemizde Yazar Olmak İster Misiniz?

Değerli site takipçilerimiz, katılımcılarımız ve öğrencilerimiz !

Günümüzde, doğru ve anlaşılır bilgiye erişme ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Bu durum, pandemi şartlarının etkisiyle daha da artmıştır. Bu nedenle, bilgi içerikli yazılar ve eğitimler artık online platformlarda daha sık sunulmaktadır. Bu ihtiyacı önceden görerek, ihaleuzmani.net web sitemizi kurduk ve bir süredir aktif olarak içerik ve haber paylaşımları yapmaktayız.

Amacımız, sektörel bilgilerin paylaşılabildiği ve ortak bir bilgi havuzu oluşturduğumuz bir platform oluşturmaktır. Burada farklı fikirlerin ve önerilerin geliştirilebileceği bir alan sağlamayı hedefliyoruz. Bu nedenle, sitemizde mevzuat veya uygulama sorunlarını dile getirebilecek, çözüm önerileri sunabilecek ve bunları özgün bir dille harmanlayarak yazabilecek gönüllü yazarlar arıyoruz.

Siz de bu platformda yer alarak, bilgi paylaşımına katkı sağlayabilirsiniz. 

 

Sitemizde Kimler Yazar Olabilir ?

Sitemizde yazar olmak isteyenlerin ihale hukuku, mevzuatı ve uygulamaları konusunda bilgi ve mesleki birikim sahibi olmaları tercih edilir. Bunlar arasında ihale uzmanları, mühendisler, avukatlar ve diğer ilgili meslek grupları yer alır. Ayrıca, yapım işlerinin uygulama kısmında tecrübeli ihale uzmanları (mühendisler) de yazar olabilirler.

Kısacası yeni gelişmeleri okuyucularımızla paylaşmak ve ilgili olduğu konularda kaliteli içerikler üretmek isteyen herkes sitemizde yazar olabilir. 

 

Sitemizde Nasıl ve Ne Yazmalısınız?

  • İhale mevzuatı ve uygulamaları, Mühendislik veya İhale Hukuku gibi konularda yazılar yazabilirsiniz. Ancak, siyaset veya nefret söylemlerinden kaçınmalısınız.

  • Yazılarınız kaliteli, özgün ve yazım kurallarına uygun olmalıdır. Kopyala/yapıştır tarzı içerikler yayınlanmamaktadır.

  • Görsel kullanımına özen göstermelisiniz. Yazılarınızı mümkün olduğunca görsellerle zenginleştirmelisiniz. Ana başlık altında gösterilecek olan görselin boyutu 650×350 pixel olmalıdır ve formatı jpg olmalıdır. Kullanacağınız görseller telifsiz olmalıdır. Bu konuda; pexels, pixabay, picography gibi ücretsiz web sitelerinden yararlanabilirsiniz.

  • Yazınızın sonunda kullandığınız kaynakları ve mevzuatları belirtmelisiniz.

  • Yazılarınızı ana başlık ve alt başlıklar şeklinde düzenlemelisiniz.

  • Türkçe diline ve yazım kurallarına önem göstermelisiniz.

 

Yazdığım Yazı ve Ürettiğim İçerikler Ne yapılacak?

Yazınız yayınlanmadan önce, yayıncımız tarafından kontrol edilerek uygun bulunması durumunda yayına alınır. Yayına alındıktan sonra, yazınız sosyal medya hesaplarımızda ve uygun görülen durumlarda eğitim hesaplarımızda da paylaşılabilir. Ayrıca, yazınızı kendi hesaplarınızda da paylaşabilir veya kendi web siteniz gibi kullanabilirsiniz.

 

İhaleuzmani.net’de Yazar Olmak İçin

İhaleuzmani.net’te yazar olmak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. İlk olarak, sitemizde yer alan başvuru formuna tıklayarak formu doldurmanız yeterlidir. Başvuru formunu doldurduktan sonra, uygun görülen başvurulara bilgi@ihaleuzmani.net adresimizden en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.  

Not: Başvurunuzla ilgili uzun bir süre yanıt alamamanız durumunda, sosyal medya hesaplarımızdan bizimle iletişime geçmenizi öneririz.

Author: ihaleuzmani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir