Sitemizde Yazar Olmak İster Misiniz?

Sitemizde Hemen paylaşın

Sitemizde Yazar Olmak İster Misiniz?

Değerli site takipçilerimiz, katılımcılarımız ve öğrencilerimiz !

Günümüz pandemi şartları değerlendirildiğinde, doğru ve yalın bilgiye olan gereksinim her geçen gün artmaktadır. Bu doğrultuda, bilgi içerikli yazılar ve eğitimler, artık online mecralar üzerinden verilmektedir.

Bu durumu çok önceden görerek; ihaleuzmani.net web sitemizi kurduk ve bir süredir aktif olarak; içerik ve haber paylaşımları yapmaktayız.

Bu platformu; Yararlı sektörel bilgi ve içeriklerin paylaşılabildiği , ortak bilgi havuzunda toplanan bilgilerden farklı fikirlerin ve önerilerin geliştirildiği bir yer yapma amacındayız.

Bu yüzden; sitemizde mevzuat veya uygulama bazlı sorunları dile getirebilecek, çözüm önerileri sunabilecek ve bunları özgün bir dille harmanlayarak yazabilecek, gönüllü yazarlar aramaktayız.

 

Sitemizde Kimler Yazar Olabilir ?

  • İhale hukuku, mevzuatı ve uygulamaları bağlamında;  bilgi ve mesleki birikimini ilgililere aktarmak isteyen ihale uzmanları, mühendisler, avukatlar ve ilgili diğer kişiler.
  • Yapım işlerinin uygulama kısmında tecrübeli ihale uzmanları (mühendis)
  • Bu alanda yeni gelişmeleri okurlarımızla paylaşmak isteyen, kaliteli içerikler üretmek ve paylaşmak isteyen herkes sitemizde yazar olabilir.

İhaleuzmani.net’de Yazar Olmak İçin

Burayı → Tıklayıp başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Uygun görülen başvurulara en kısa zamanda dönüş yapılmaktadır.

 

Sitemizde Nasıl ve Ne Yazmalısınız?

İhale mevzuatı ve uygulamaları, Mühendislik veya İhale Hukuku vb. alanlarda her türlü yazı yazabilirsiniz. Lakin yazılarınız mümkün olduğunca; siyaset veya nefret söylemlerinden uzak olmalıdır. Bu tarz yazılar onaylanmamaktadır.

– Sitemizde bulunan içerikler; kaliteli, özgün ve yazım kurallarına uygun olması gerekmektedir. Kopyala/yapıştır tarzı içerikler yayınlanmamaktadır.

– Yazılarınızı mümkün olduğunca görsellerle zenginleştirmelisiniz. Bu görsellerden bir tanesi öne çıkarılan görsel yani ana başlığınızın altında gösterilecek görseldir. Bu görselin en*boy oranı= 650 x 350 pixel ve formatı jpg olmalıdır.

– Kullanılan görseller, telifsiz olmalıdır. Örneğin; pexels, pixabay, picography gibi ücretsiz web sitelerinden yararlanabilirsiniz.

– Yazınızın en altında faydalandığınız kaynak ve mevzuatlar(varsa), belirtmelisiniz.

– Yazılarınızı, Ana başlık ve alt başlıklar olarak sınıflandırmalısınız.

Örneğin; 1. Sitemizde Yazar aranmaktadır

                   1.1. Aranan Genel Özellikler

                1.2. Yazının Özellikleri

                    1.2.1. İçerikler

– Türkçe ve yazım-imla kurallarına azami önem göstermelisiniz.

– Ayda minimum 2 yazı, tarafımıza göndermelisiniz. 

 

Yazdığım Yazı ve Ürettiğim İçerikler Ne yapılacak?

Tarafımıza mail olarak gönderdiğiniz yazı ve içerikler, yayıncımız tarafından kontrol edilerek, yayına alınmaktadır. Yayına alındıktan sonra , sosyal medya ve eğitim hesaplarımızda (eğitim hesabımız için uygun görülenler) paylaşılacaktır. Kendiniz de yazınızı hesaplarınızda paylaşabilir, kendi web siteniz gibi kullanabilirsiniz.

 

Online Eğitimlerimizi Mutlaka İnceleyin !

Author: ihaleuzmani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir